Історія туристичного бізнесу

Туристичному бізнесу не менш, ніж 2000 років. Він розпочався, коли заможні громадяни давнього Риму вирішили віддати перевагу літньому відпочинку за містом та почали здійснювати поїздки в сільську місцевість на узбережжя Середземного моря.

Туристична індустрія задовольняла потреби багатих римлян в мандрівках та тривалий час процвітала. Але римський туризм закінчився разом з Римською Імперією та на протязі багатьох років бурхлива економічна, соціальна та воєнна ситуація в Європі поховала це питання.

Однак в Середньовіччі туризм знову з’явився  завдяки зростаючій цікавості до паломництва. Організатори влаштовували маршрути з місцями зупинок, в яких паломники моли можливість поїсти, переночувати та відпочити.

Історичні записи, які збереглися до наших днів, такі як Кентерберійські оповідання Чосера, свідчать,  що багато паломників прагнули не тільки відвідати храм, але і відпочити від щоденних турбот.  

Через дві сотні років після масового початку паломництва, два інших фактори сприяли початку більш широкого розповсюдження туризму: здоров’я та культура. Так, у вісімнадцятому сторіччі ті, хто міг собі дозволити, почали відвідувати лазні (аналог сучасних спа) та приморські міста Європи, щоб отримати задоволення від весняних вод та свіжого повітря. Інші, особливо  англійці, влаштовували освітні канікули в таких країнах, як Італія, з метою вивчення живопису, архітектури, скульптури, а також відвідування історичних місць.

Туризм остаточно закріпився як індустрія, коли індустріалізація по всій Європі привела до появи багатого середнього класу із зростаючою кількістю вільного часу. Від тоді і до цього часу, найбільший попит на туристичні послуги спостерігається в країнах з незалежною економікою, розвиненим виробництвом та вільним обігом товарів.

Підприємці почали будувати туристичні готелі та оздоблювати пам’ятні місця з інфраструктурою доріг, залізничних колій та паромів. Туризм назавжди сформувався як міжнародне явище.

Такий вид туризму набув популярності з початку дев`ятнадцятого сторіччя. Але, за великим рахунком, ці мандрівки були невиправдано дорогими та обмежувалися невеликою кількістю місць для відпочинку.

Згодом, в 1960-х роках все більше людей в цивілізованих країнах почали отримувати доходи, достатні для щорічного сімейного відпочинку. Одночасно, розвиток повітряного судноплавства надавав додаткові можливості та підкріпляв прагнення до мандрівок. Туризм набував ознак масовості, а з цим відбувався і неймовірний зріст кількості туристичних об`єктів. Наприклад, рибальські селища на південному узбережжі Іспанії, стали курортними. В багатьох містах (Піза, Барселона, Париж) місцеві підприємці почали вдало використовувати попит на туристичні пам’ятки.

Рушійною силою цих швидких змін став розвиток економіки та відкриття кордонів. Туризм почав розглядатися не як місцева, а як транскордонна та міжконтинентальна індустрія з мільйонами ділових зв’язків, спрямованих на задоволення клієнтів.  На весь світ заявили про себе популярні сезонні напрямки відпочинку, такі як зимові Франція, Австрія, Швейцарія або пляжні Греція, Іспанія, Мексика. Між країнами почалось своєрідне змагання на залучення туристів, а розвиток туризму дійшов навіть до мусульманських Турції, Єгипту та Арабських Еміратів. 

Туризм у тому вигляді, яким ми його знаємо, сформувався у другій половині 20 сторіччя, але індустрія продовжує розвиток і зараз, туристи мають нові можливості, які раніше не були відомі – можливість замовлення туру через Інтернет, гастрономічні та секс-тури, цілодобовий он-лайн супровід персонального менеджера, дистанційне страхування, виїзні святкування до будь-якого континенту світу, початок та закінчення мандрівки у будь-якій країні Європи та Північної Америки тощо.

Всі ці та багато інших пропозицій незабутнього відпочинку вам надасть команда Туристичної компанії «БОСА ТРЕВЕЛ».  

Схожі записи

Паспорти з різною транслітерацією

Написання прізвища та імені особи як в ID-картці, так і в закордонному паспорті громадянина України, здійснюється українською мовою з транслітерацією латинськими літерами, яка є невід’ємною їх складовою. Транслітерація прізвища

Історія туристичного бізнесу

Туристичному бізнесу не менш, ніж 2000 років. Він розпочався, коли заможні громадяни давнього Риму вирішили віддати перевагу літньому відпочинку за містом та почали здійснювати поїздки

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Telegram
WhatsApp

Залиште свої данні, наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом!